E.R.S.

   ÚVOD   

   AKTUALITY   

   SLUŽBY   

   FOTOGALERIE   

   KONTAKTY   

   VOLNÁ MÍSTA/ STUDIUM   

KATEGORIE / CATEGORY SLUŽBY

TISK / PRINT   ODESLAT / SEND
ZHLÉDNUTÍ / VIEW Článek zobrazen: 7354x

E.R.S. v současné době nabízí

Výuka první pomoci

Lektoři E.R.S. jsou minimálním vzděláním vždy zdravotnickými záchranáři, a tak je edukační činnost založena zejména na zkušenostech z terénu a patřičné výukové praxi. Pracovní zkušenosti lektorů jsou nejen z prostředí záchranných služeb, ale také ze zdravotních operačních středisek, jednotek ARO, oboru zdravotnický záchranář – lezec a ze vzdělávání odborného nelékařského personálu.

Koncepce semináře, včetně časové dotace a počtu posluchačů je sestavena vždy na míru, s maximální možnou flexibilitou pro cílovou skupinu posluchačů. Mezi naše stálé posluchače patří Magistrát hlavního města Prahy, společnost Skanska s.r.o., jednotky SDH, řada středních i vyšších škol a mnoho dalších…

Semináře první pomoci jsou založeny zejména na praktické výuce a akreditovány ministerstvem školství. Posluchač si v průběhu vzdělávání vyzkouší veškeré život zachraňující výkony na modelech a simulátorech. Mezi edukační zázemí E.R.S.  patří příkladně řada resuscitačních modelů, ale i automatický externí defibrilátor od společnosti Zoll s tréninkovým modulem. Informace v teoretické rovině jsou vyučovány s potřebnou audiovizuální technikou, E.R.S. disponuje adekvátním zázemím pro výuku ve služebních prostorách školícího centra v Praze Bohnicích. Nabídka zahrnuje také akreditovaný vzdělávací program zdravotník zotavovacích akcí.

Nejoblíbenější a osvědčenou metodou vzdělávání je bezpochyby realizace simulací akutních stavů. Posluchači přichází na místo události, které je předem připraveno profesionály, a řeší danou situaci s co největší možnou realističností, včetně užití veškerých dostupných pomůcek. Díky moderním technologiím lze simulovat většinu akutních stavů k nerozeznání od reality. Posluchač si tak osvojí nabyté znalosti v terénu s následným vyhodnocením simulace lektorem.


 Profesionální zdravotnické asistence

V současné době také zprostředkováváme zdravotnické asistence a dozory na akcích s větším počtem účastníků pod záštitou společnosti Medevac s.r.o. , ať sportovního, či kulturního zaměření. Vzhledem ke specializaci jednotky (diplomovaný zdravotnický záchranář a zdravotnický záchranář – lezec) můžeme realizovat i asistence při sportovních akcích extrémního charakteru. Nabídka je opět flexibilní, před konáním dané události je vždy provedena krizová příprava a mapování terénu, včetně eventualit péče o potencionální pacienty a spolupráce s jinými složkami integrovaného záchranného systému. E.R.S. disponuje zázemím jak pro stacionární (Stan Event Shelter) tak mobilní užití. Pro urgentní péči nabízíme teréní vozidlo Dacia Duster v zástavbě s výstražným světelným a zvukovým zařízením. Realizace asistencí je zajištěna společností Medevac s.r.o.

 


Činnost Zdravotnického záchranáře - Lezce

Lezecká jednotka je kromě plnohodnotného zásahu schopna v jakémkoliv terénu realizovat ukázku záchranné simulace obsahující záchrany z výšek, hloubek a nedostupných prostor lanovou technikou až po předání pacienta záchranné službě do sanitního vozu. Celá prezentace je komentována, a lze tak seznámit posluchače s veškerou užitou technikou a postupy včetně možnosti závěrečné diskuse.


 


 

Profesionální zdravotnické asistence

V současné době také nabízíme zdravotnické asistence a dozory na akcích s větším počtem účastníků, ať sportovního, či kulturního zaměření. Vzhledem ke specializaci jednotky (diplomovaný zdravotnický záchranář a zdravotnický záchranář – lezec) můžeme realizovat
i asistence při sportovních akcích extrémního charakteru. Nabídka je opět flexibilní, před konáním dané události je vždy provedena krizová příprava a mapování terénu, včetně eventualit péče o potencionální pacienty a spolupráce s jinými složkami integrovaného záchranného systému. E.R.S. disponuje zázemím jak pro stacionární (Stan Event Shelter) tak mobilní užití. Pro urgentní péči nabízíme teréní vozidlo Dacia Duster a ______________.

Exibice a odborné prezentace

Lezecká jednotka je schopna v jakémkoliv terénu realizovat ukázku záchranné simulace obsahující záchrany z výšek, hloubek a nedostupných prostor lanovou technikou až po předání pacienta záchranné službě do sanitního vozu. Celá prezentace je komentována, a lze tak seznámit posluchače s veškerou užitou technikou a postupy včetně možnosti závěrečné diskuse.

Aktuality nejen z terénu

Profesionální lanová záchrana vyžaduje stálý trénink a získávání zkuše ...

Naše služby

Semináře první pomoci, modelové situace, lanové techniky, bezpečnost n ...

Kontakty

Vedení organizace, informace pro zájemce o poskytované služby, Hot lin ...


© 2010 http://www.ers-cr.cz   Jakékoliv kopírování a šíření obsahu bez písemného souhlasu provozovatele je zakázáno